Toodete kasutusvladkonnad:

Ultraheliandurid

Ultraheliandurite tööpõhimõte seisneb anduri poolt välja kiiratud ultraheli tagasipeegeldumisel mõõdetava aine tasapinnalt. Aeg mille jooksul ultraheli jõuab aine tasapinnani ja tagasi andurisse, muundatakse anduri elektroonika poolt väljundsignaaliks. Ultraheliandurid on kontaktivabad, seega nende kasutusvaldkond on väga lai. Neid saab kasutada näiteks kleepuvate ja viskoossete ainete puhul. Ultraheliandurid sobivad nii vedelike kui ka puisteainete nivoo mõõtmiseks. Samuti saab kasutada ultraheliandurit  vedelike vooluhulga mõõtmiseks avatud kanali põhimõttel.

 

Standeli tootevalikus on mitmeid ultraheliandurid, kuid kaugelti kõik nendest ei ole mõeldud ja ei sobi töötamiseks nivooanduritena. Miks? Selleks on mitu põhjust. Kõik heli levi takistavad ja summutavad objektid, erinevat laadi looduslikud nähtused, vahemaad ja paljud muud tegurid mõjutavad ultraheli levikut. Vedelike nivoomõõtmisel on peamiselt häirivateks teguriteks aur ja vaht, kuid ka erinevat laadi mahutisisesed konstruktsioonid ja töötavad agregaadid. Puisteainete puhul on peamisteks häirivateks teguriteks mõõdetava pinna ebatasasus, materjali kuhjumine, seintele paakumine ning tolm.

 

Seega nivoode mõõtmiseks sobivad vaid sellised ultraheliandurid, mis võtavad arvesse eespool nimetatud härivaid tegureid.

 

1. Peamine on ultrahelianduri töösagedus.

Mida kõrgem on ultraheli sagedus, seda halvemad on tema leviomadused ja omadused nivooandurina. Kõrgema töösageduse korral on ultraheli levimine tasapinnani ja sellelt tagasipeegeldumine aine ebaühtlase pinna, selle väreluse, kuju, auru, vahu või tolmu puhul häiritud. Kõrgema sagedusega ultraheli võib selliste häirete korral osaliselt või täielikult hajuda või sumbuda. Standelist saadavad ultraheliga niovooandurid töötavad sagedusdiapasoonis 20-80 kHz.

 

2. Programmeeritavad omadused. Nivoomõõtmisteks sobilikel anduritel on anduri tarkvaras terve rida omadusi, mida saab väga hõlpsasti kasutusele võtta. Näiteks mahutisiseste agredaatide asukoha määramine, mahuti kuju ja mõõtmete sisestamine, pinnaväreluste kompenseerimine ja palju muud.

 

2. Paigaldamine. Puisteainete nivoode mõõtmisel on vajadus suunata ultraheli selliselt, et mõõtmistulemus kajastaks aine tegelikku tasapinna kõrgust mahutis. Standeli tootevalikus on selleks otsatarbeks spetsialiseeritud ultraheliandurid. Nendest täpsemalt saab lugeda siit.

 

 

 

 

 Vt EasyTreki Videot  Vt EchoTreki videot

 

 

 

 Vt EasyTreki videot Vt EchoTreki videot

 

* Kohustuslikud väljad Saada