Toodete kasutusvladkonnad:

Visualiseerimine (SCADA)

SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) on tarkvarapakett tehniliste seadmete ja protsesside jälgimiseks, juhtimiseks ja kontori- ning majandustarkvaraga integreerimiseks (näit. MS Office, SAP).
 
SCADA tarkvararakendus on enamasti seotud mingi andmesideliidese kaudu välise kontrolleri või juhtimissüsteemiga. Tarkvara ülesanne on kuvada masina või protsessi tehnoloogiliste sõlmede olekuid, juhtida neid, näidata või sisestada vajalikke protsessiväärtusi, määrata ja logida alarme, sündmusi, veateateid. Kaasaegses SCADA tarkvaras on võimalus luua liideseid teiste tarkvarade ja programmidega, koostada ja moodustada andmebaase. Igale kasutajale saame määrata omad kasutajaõigused. Nii saab masinaopraator kõik vajaliku informatsiooni masina töö jälgimiseks ja juhtimiseks, tehnikajuht vajalikud andmed masinate korrashoiuks ja hoolduseks, tehnoloog aga andmed materjalide või tooraine kulust ja võrrelda neid erinevate toodete, masinate, protsesside või ajaperioodide lõikes. Seega iga töötaja saab oma käsutusse täpselt need andmed, mis on tema tööülesannete täitmiseks vajalikud ja tähtsad.
 
Standeli tootevalikus on kaks SCADA tarkvara. zenon Austria tarkvaratootjalt COPA-DATA ja Itaalia tootja Progea tarkvara Movicon.
* Kohustuslikud väljad Saada